شهردار قم گفت: با اعتباری بالغ‌ بر ۲۱۵ میلیارد تومان، ۵۲ دستگاه اتوبوس نو خریداری و به ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر قم اضافه خواهد شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری قم، سید مرتضی سقائیان نژاد از خرید ۵۲ دستگاه اتوبوس و تحویل آن به سازمان اتوبوس‌رانی جهت ورود به ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر قم خبر داد.

وی برنامه‌ریزی انجام‌گرفته در جهت رفع دغدغه‌های شهرداری قم در نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: اهتمام در خدمات‌رسانی مناسب و توسعه حمل‌ونقل عمومی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری بوده که همواره تلاش شده گام‌های اثرگذاری برای ارتقا سطح کمی و کیفی خدمات این بخش برداشته شود.

شهردار قم با ارائه گزارشی از تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام‌شده برای نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی گفت: باوجود مشکلات عدیده‌ای که در تأمین اتوبوس نو در کشور وجود دارد، دومین مرحله از خرید اتوبوس‌های شهری توسط شهرداری قم در سال‌های اخیر انجام شد.

وی خرید مرحله نخست را شامل ۱۱۰ دستگاه اتوبوس با استاندارد یورو ۴ عنوان کرد که در سال گذشته این تعداد وارد ناوگان حمل‌ونقل شده و ادامه داد: با پیگیری‌های انجام‌شده در سطح کشوری و مجموعه دولت توانستیم در این مرحله ۵۲ دستگاه اتوبوس شهری با استانداردهای لازم را خریداری کنیم. در سال گذشته در سطح ملی پیگیری‌هایی انجام گرفت و توانستیم با اخذ مجوز فروش اوراق مشارکت، بخش عمده‌ای از اعتبار خرید این اتوبوس‌ها را تأمین و در سال جاری با فروش اوراق مشارکت و تأمین مابه‌التفاوت هزینه، مراحل نهایی را انجام و اتوبوس‌ها را تحویل بگیریم.

سقائیان نژاد ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک و با تسریع در انجام مراحل اداری و تنظیم و عقد قراردادهای بهره‌برداری این اتوبوس‌ها وارد چرخه حمل و نقل عمومی شهر قم شوند.

كد محتوا:6922