معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نوسازی یک سال و نیمه کل ناوگان تاکسیرانی را در گرو تامین ۵ هزار میلیارد تومان منابع عنوان کرد.

به گزارش ايمنا ، سید مناف هاشمی در واکنش به اینکه شهرداری وعده نوسازی ۱۰ هزار تاکسی را داده است، در حالی که اعضای شورای شهر این عدد را کم می‌دانند و معتقدند طی یک فرایند یک سال و نیمه امکان نوسازی همه تاکسی‌های شهر تهران وجود دارد، اظهار کرد: اگر پنج هزار میلیارد تومان منابع در اختیار ما قرار دهند، حتماً این کار را انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به هزینه برآورد شده برای نوسازی تاکسی‌ها گفت: ۹۰۰ تا هزار میلیارد تومان برای نوسازی این تعداد تاکسی برآورد هزینه کردیم؛ برای تأمین اعتبار از پنج منبع اعتبارات دولت، محل اعتبارات سازمان شهرداری‌ها، کمک‌های شهرداری و درآمد حاصل از طرح ترافیک و همچنین رانندگانی که نیاز به وام ندارند و به صورت مستقل خواهان معرفی برای تعویض خودروی فرسوده هستند، کمک گرفتیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر اینکه با این پنج راهکار در حال طی مسیر و تأمین اعتبار هستیم، اضافه کرد: حتی منابع حاصل از بهینه‌سازی مصرف سوخت را نیز در نظر گرفتیم و پیش بینی ما این است که با این منابع ده هزار دستگاه را نوسازی کنیم و این رقم حدود سه تا چهار برابر سال‌های قبل است، چرا که به طور متوسط سالانه دو هزار دستگاه تاکسی نوسازی می‌شود و نمی‌توانیم ادعا کنیم که این رقم را یکباره به بیشتر از ده هزار مورد می‌رسانیم.

هاشمی افزود: سقف پیش بینی ما نوسازی ۱۰ هزار دستگاه است که امیدواریم به این رقم برسیم. در پنج ماهه نخست سال جاری به دلیل تعطیلی ایران خودرو و گرانی قیمت‌ها رسیدن به سقف ۵۰ درصد نوسازی عمل نشده است و تاکنون دو هزار و ۲۰۰ دستگاه تاکسی نوسازی شده است. در هفت ماه باقیمانده امیدوارم به تعهدات خود برسیم.

وی درباره بیمه رانندگان تاکسی خاطرنشان کرد: آخرین تفاهم‌هایی که با سازمان تأمین اجتماعی و نایب رئیس مجلس داشتیم، مشکل بیمه رانندگان تاکسی انجام شده و اکنون سه هزار نفر از رانندگانی که بیمه نداشتند با فراخوان همکاران ما در تاکسیرانی در حال سپری کردن مراحل دریافت بیمه هستند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: همکاران راننده ما که بیمه آن‌ها مشکل دارد تعداد زیادی نیستند و بین ۱۰ تا ۱۲ هزار نفر هستند. آن‌هایی که مشکل بیمه دارند و قبلاً به هر دلیلی در لیست بیمه نبودند و چندین سال نیز در نوبت بودند به لیست بیمه اضافه می‌کنیم.

منبع: ایلنا

كد محتوا:6845