رئیس مرکز پژوهش‌های شورای شهر اصفهان از در خواست کمک از استارت‌آپ‌ها برای توسعه هم‌پیمایی در شهر اصفهان در قالب شنبه‌های خلاق خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کوروش خسروی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

"همانطور که می‌دانید ضریب اشغال خودروهای شخصی در اصفهان ۱.۶ است یعنی اگر ظرفیت هر خودرو را چهار نفر در نظر بگیریم هر خودرو ۲.۴ صندلی خالی دارد.

با توجه به این که روزانه حدود دو میلیون سفر در اصفهان با خودرو شخصی انجام می‌شود، کوچک‌ترین افزایشی در ضریب اشغال خودروهای شخصی تأثیر بزرگی بر کاهش ترافیک و آلودگی هوا می‌گذارد.

در دنیا این مشکل را با نرم افزارهای کارپولینگ یا معادل فارسی آن همپیمایی حل کرده‌اند. تیم‌ها و شرکت‌هایی که نرم افزار مورد نیاز همپیمایی را توسعه داده‌اند یا توان این کار را دارند به کمک شهرداری اصفهان بیایند.

شهرداری اصفهان در قالب برنامه شنبه‌های خلاق اصفهان از کسانی که ایده‌هایی برای حل یکی از مهمترین چالش‌های شهری دارند تقاضای کمک کرده است."

این عضو شورای شهر در ادامه متن فراخوان شهرداری اصفهان را نوشت:

"شنبه‌های خلاق اصفهان ایده‌هایی برای حل چالش‌های شهری چالش دهم: توسعه هم‌پیمایی در شهر اصفهان امروزه یکی از جدی‌ترین مشکلات کلان‌شهرها رویایی با ازدحام ترافیکی هست. تا به امروز راه‌حل‌های متفاوتی اعم از افزایش ظرفیت خیابان‌ها ارائه و عملی شده اما این راه‌کارها به تنهایی برای مدیریت ازدحام ترافیکی و تقاضای سفر مناسب نیستند. منتظر ایده‌های شما هستیم."

كد محتوا:5547