سرپرست شهرداری شیراز با اعلام اینکه نظام تخصیص و توزیع پول در شهرداری شیراز راه‌اندازی می‌شود، گفت: با اجرای این نظام، تزریق بودجه به صورت اثربخش به پروژه‌ها انجام می‌شود.

به گزارش ايمنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، محمدعلی راضی در جلسه بررسی گزارش عملکرد ابر پروژه بزرگراه شهید سپهبد قاسم سلیمانی بر لزوم ایجاد تحرک و افزایش سرعت اجرای پروژه بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی توسط پیمانکار تاکید و اظهار کرد: مجموعه شهرداری نیز از طریق معاونت فنی و عمرانی منابع مالی را به پروژه تزریق می‌کند.

وی ادامه داد: شهرداری شیراز انتظار دارد به صورت هفتگی پروژه کنترل و پیشرفت کار منطبق با بودجه تزریقی سنجیده شود.

سرپرست شهرداری شیراز همچنین از تلاش برای تعریف منابع جدید مالی در مجموعه مدیریت شهری خبر داد و خاطرنشان کرد: در بودجه بازنگری می‌شود تا بودجه پروژه‌های غیر اثرگذار حذف و به پروژه‌های تأثیرگذار و اساسی تزریق شود.

سید احسان اصنافی، نایب رئیس شورای شهر شیراز نیز در این جلسه بر لزوم ارائه درصد پیشرفت فیزیکی پروژه متناظر با بحث مالی تاکید کرد و گفت: تزریق مالی به پروژه باید همراه با ارائه گزارش عملکرد توسط پیمانکار باشد تا روند کار مشخص شود.

علیرضا اسکندری، رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این جلسه خطاب به پیمانکار تاکید کرد: هر چه توان دارید برای اتمام پروژه بگذارید تا هر چه سریع‌تر به بهره برداری برسد.

وی خواستار تسریع در اجرای پروژه شد و تصریح کرد: همکاری لازم برای اجرای سریع‌تر پروژه انجام می‌شود، در این راستا برآورد ریالی پروژه مشخص شود و پیمانکار برنامه اجرایی را ارائه دهد.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: می‌توان با برنامه‌ریزی منسجم، برآورد میزان اهمیت و اثرگذاری پروژه‌های مختلف سطح شهر و حذف پروژه‌های کمتر اثرگذار، زمینه را برای تزریق مالی مناسب به پروژه بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی فراهم کرد.

همچنین اسماعیل صالحی، معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در این جلسه اظهار کرد: پروژه بزرگراه شهید سلیمانی می‌تواند میزبان ده کارگاه مختلف عمرانی باشد و با اصلاح رژیم مالی می‌توان این پروژه را طی یک سال تکمیل کرد.

وی اضافه کرد: در صورت آغاز عملیات اجرایی چپ‌گرد جام جم باید این پروژه نیز به اتمام برسد تا هر دو پروژه تقدیم شهروندان شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز ادامه داد: پیشنهاد می‌شود که برای افزایش سرعت پروژه، مصالح را شهرداری تأمین کند و تزریق مالی به پروژه نیز به صورت نقدی و تهاتر انجام شود تا شاهد بهره‌برداری هر چه سریع‌تر آن باشیم.

كد محتوا:6944