مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران گفت: یکی از سنگ‌های بزرگ پیش روی شهر هوشمند تبادل داده و تعاملات بین دستگاهی است که در بسیاری از حوزه‌ها در اختیار شهرداری نیست.

به گزارش ايمنا ، محمد فرجود با بیان اینکه سازمان فاوا تنها سازمانی است که بیشترین ارتباط را با بخش‌های مختلف شهرداری دارد، اظهار کرد: ۲۰ سامانه باید کار کند تا امورات شهروندان در شهر و کارهای شهرداری انجام شود، درواقع بخش قابل توجهی از فعالیت‌های سازمان فاوا معطوف به نگهداشت و عملیات روزانه‌ای است که باید در شهرداری انجام شود.

وی افزود: روزانه حدود ۱۰ ترابایت داده در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران تولید می‌شود، وب سایت‌های شهرداری روزانه ۱۲۰ هزار نفر و سامانه تهران من هم ۴۰۰ هزار نفر بازدید کننده دارد.

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با بیان اینکه در شهرداری تهران حدود ۲۰ هزار نامه اتوماسیون در روز تولید می‌شود که عدد زیادی است، از انجام پنج هراز نفر ساعت ویدئو کنفرانس در روز خبر داد و خاطرنشان کرد: سازمان سعی کرده از نقش پیمانکار به راه کار دهنده در شهرداری تغییر و در این مسیر حرکت کند که در این مسیر هم مسئولیت جدید در سال ۱۳۹۷ بود و هم موضوع شهر هوشمند مطرح شد.

فرجود با تاکید بر اینکه راهبری و ستاد مرکزی شهر هوشمند در فاوا بود که بر اساس برنامه‌ها و محورها طرح اصلی شکل گرفت، تصریح کرد: هوشمندسازی برای همه کلانشهرها ناگزیر است و هیچ شهری در دنیا مثل هم یک مسیر را طی نکردند در عین اینکه این مسیر هیچ انتهایی ندارد و همه رخدادها در طول مسیر اتفاق می‌افتد.

وی بحث نخست در شهر هوشمند را حکمرانی خوب دانست و ادامه داد: مدیریت شهر چه در قانونگذاری و چه در ارائه راهکار برای مجموعه خود باید این نگاه را داشته باشد.

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با توضیح اینکه مسائل شهر تهران چند بعدی است و راهکارهای خطی دیگر جواب نمی‌دهد و نیاز به راهکارهای هوشمندانه دارد، گفت: یکی از سنگ‌های بزرگ پیش روی شهر هوشمند تبادل داده و تعاملات بین دستگاهی است، درواقع بسیاری از حوزه‌ها در اختیار شهرداری نیست.

فرجود تحول دیجیتال را در افزایش درآمد و هم کاهش هزینه‌های شهرداری مؤثر دانست و تاکید کرد: در بخش خدمات هم، سامانه تهران به عنوان تجمیع کننده خدمات شهرداری، پارسال به عنوان بهترین سامانه خدمت رسانی در کل کشور انتخاب شد. تمام این اقدامات و برنامه‌ها در شرایطی است که بودجه فاوا در سه سال اخیر از مجموع بودجه شهرداری تهران کاهشی بوده و نشانه خوبی نیست. در واقع سهم بودجه ۱.۱ درصد از کل بودجه است که رقم بسیار ناچیزی است.

منبع: ایسنا

كد محتوا:6988