سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: برنامه‌های هفته ملی کودک با هدف ارتقای سطح آگاهی کودکان و تقویت خلاقیت، نشاط و حفظ سلامت آن‌ها برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.

به گزارش ايمنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری قزوین، فدایی فر در جلسه هم‌اندیشی در راستای برنامه‌ریزی برنامه‌های هفته ملی کودک در مهرماه سال جاری با تاکید بر اینکه کودکان به‌عنوان سرمایه‌های اجتماعی هستند، اظهار کرد: با توجه به شرایط کرونا در تلاش هستیم تا علاوه بر ارتقا کیفیت و کمیت برنامه‌های هفته ملی کودک که از ۱۶ مهرماه سال جاری مصادف با اول ربیع اول آغاز می‌شود، سلامت کودکان در معرض خطر قرار نگیرد.

وی افزود: در سال جاری برنامه‌های متنوعی به خصوص در فضای مجازی پیش بینی شده است تا کودکان مهارت‌های زندگی شهری را آموزش ببینند و جایگاه کودکان در زندگی شهری ارتقا پیدا کند.

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین با بیان این‌که هفته ملی کودک و ۱۶ مهر به عنوان روز جهانی کودک سال‌ها است در کشور از سوی دست‌اندرکاران و فعالان حوزه کودک و نوجوان مورد توجه قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: این رویداد فرصتی برای تاکید به خواسته‌های کودکان است چراکه کودکان تصویر روشنی از آینده کشورند و نادیده گرفتن کودکان یعنی نادیده انگاشتن آینده کشور.

در این جلسه اعضای حاضر در جلسه به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات برای اجرای برنامه‌های هفته ملی کودک پرداختند و کلنگ زنی بوستان کودک در منطقه سه شهرداری قزوین، بومی سازی برنامه‌ها، مستندسازی برنامه‌های اجرایی، مشاوره آنلاین به خانواده‌ها، آموزش‌های پسماند و آتش نشانی، استفاده از ظرفیت بوستان‌ها در اجرای برنامه‌ها از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

كد محتوا:6990